رفع تیرگی دور چشم

تیره گی زیر چشم و یا دور چشم در اکثر موارد با پف نیز همراه است مقاله ذیل از زبان دکتر مائو پزشک چینی است شاید این مشکل راحل کنید.

حلقه سیاه دور چشم در واقع یک خصوصیت ارثی است واز انجایی که پوست موجود در این ناحیه نازکترین پوست در کل بدن است رگهای خونی که از زیر انها عبور میکند سبب به نظر رسیدن رنگ تیره در این قسمت میگردد.علت شایع دیگر الرژی است که سبب خارش و سوزش در این ناحیه شده و با مالیدن و خارش پوست نازک ان سبب پارگی رگهای ظریف شده و پدیده تیرگی زیر چشم شدیدتر میگردد.از علل دیگر میتوان از کم خونی یا کمبود اهن وحتی کمبود مواد انتی اکسیدان ویا ویتامین نام برد.

در طب چینی علت تیرگی یا حلقه سیاه دور چشم را از ضعف کلیه ها می داننددر واقع از نظر طب سنتی چین کلیه ها دچار خستگی و زیادی کار شده اند و قادر به برقراری تعادل لازم بین هورمون ها مواد سمی و رنگی نیست و سبب ایجاد و تشدید رنگدانه ها در زیر چشم و صورت میگردد.

هفت پیشنهاد طب سنتی چین برای کاهش مشکل فوق عبارتند از:

1-اول از هر چیز مطمئن شوید که به اندازه کافی خوابیده اید(حداقل7-9 ساعت در شب)

2-همیشه تعادل در غذا خوردن را رعایت کنی به اندازه کافی بنوشید وغذاهای سالم سرشار از انواع ویتامینها مانند هویج سبزیجات میوه ها همچنین روزی حداقل 10 عدد بادام خام در میان وعده ها صرف نمایید وسعی کنید روزانه دو فنجان اسفناج تازه مصرف نمایید و از خوردن غذاهای پر نمک خودداری کنید چرا که سبب تجمع اب در بدن شده و میزان پف زیر چشم را بیشتر میکند.

3-از قدیم الایام خوردن گلابی به خصوص گلابی های اسیایی توسط پزشکان چینی برای کمرنگ کردن تیره گی زیر چشمها توصیه میگردیده است.لذا به شما توصیه میکنیم تا با مصرف این میوه معجزه گر در صاف و روشن کردن پوست خود موثر باشید چرا که سر شار از انتی اکسیدانها و مس و ویتامین C میباشد.

4-شب قبل از خواب  دو تا دستمال تمیز نمناک اغشته به اب خنک بر روی چشمان خود بگذارید صبح که از خواب بیدار میشوید خواهید دید که چقدرپف زیر چشم شما بهتر شده است.

5-دراز بکشید و در کمال ارامش قطعه هایی از خیار را روی ناحیه زیر چشم خود را بگذارید همچنین میتوانید از کیسه های چای سرد شده استفاده کنید.چرا که تانن موجود در ان سبب کاهش سیاهی دور چشم میگردد.

6-هر روز صبح و شب روغن بادام را به ارامی به دور چشم بمالید.

7-از کشیدن سیگار خودداری کنید.

8-در اخر میتوانید از کرمهایی با مارکهای معتبر و استاندارد برای پوشش نواحی تیره کمک بگیرد

/ 2 نظر / 11 بازدید
,ویدا

سلام عزیزم من لینکت می کنم اینطوری راحتتر می تونیم بهم سر بزنیم . تو هم اگه دوست داشتی با عنوان " مونس های روحی ویدا " و به آدرس vida2251blogfa.com لینکم کن

اولين همايش سراسري فرهنگي هنري معتكف

اديب و هنرمند گرامي اولين همايش سراسري فرهنگي هنري معتكف ، مهلت ارسال آثار مرتبط با اعتکاف تا ( 24/9/90) در قالب: شعر، خاطره، داستان، قطعه ادبی و پیامک تمدید شده است، لذا از حضرت عالي دعوت مي گردد تا در اين فراخوان شركت نماييد. به 14 اثر ممتاز و برگزیده به ترتیب امتیازی که هیأت داوران لحاظ خواهند کرد، هدایای ارزنده ای به شرح زیر اهداء خواهد شد: 1) هزینه سفر عمره ی مفرده برای 3 نفر 2) هزینه سفر عتبات عالیات برای 5 نفر 3) هزینه سفر مشهد مقدس برای 6 نفر آثار برگزیده پس از تنظیم و تایپ و صفحه آرایی در مجلدی شامل: (شعر)، (داستان)، (خاطره، قطعه ادبی و پیامک) چاپ و در مراسم افتتاحیه عرضه خواهد شد. دبیرخانه ی همایش به جز ایام تعطیل، از طریق تلفکس شماره ی 7730546 - 0251 و همراه 4531 746 0912 پاسخگوی شما خواهد بود. نشانی دبیرخانه همایش: قم ، خیابان دورشهر، کوچه 18، فرعی 14، پلاک 2 جهت كسب اطلاعات بيشتر به سايت www.Etekaf.org مراجعه شود. دبير خانه همايش سراسري فرهنگي هنري معتكف